Muzycy często pracują z największymi artystami i fotografami tworzącymi dla nich grafiki, które z biegiem lat stają się kultowe. Ty na razie możesz nie mieć na to pieniędzy, ale być może masz w znajomych czy nawet w samym zespole kogoś, kto zna się na projektowaniu graficznym? Najlepiej, by był to projektant zajmujący się tworzeniem brandingu dla muzyki.

Zwykle najlepsi projektanci mają doświadczenie w różnych branżach, także artystycznych i często i sami interesują się muzyką. Jest to bardzo ważne, gdyż tworzenie grafiki koncepcyjnej wymaga dużej wyobraźni, a wsłuchanie się w muzykę może być inspiracją do powstania najlepszych grafik. Mając to na uwadze, najlepszym momentem na zatrudnienie projektantów i artystów jest etap tworzenia muzyki. Po wysłuchaniu utworów, artysta może poczuć się zainspirowany i przekuć pomysły w koncepcję, która będzie pasować do Twojej muzyki. Możesz zacząć od okładki pierwszej płyty. Elementy stworzone w tym procesie możesz wykorzystać jako inspirację dla wyglądu i sposobu działania Twojej strony internetowej i innych materiałów. Możesz tez jednak wykorzystać inspirację i oryginalność artystów i każdy album utrzymywać w innym temacie wizualnym. Fani zazwyczaj oczekują nowych motywów na każdym albumie, ale na przykład jeden element może się zawsze powtarzać, potęgując Twoją rozpoznawalność.

Szukając artysty, który będzie wykonywał dla Ciebie projekty graficzne, możesz przejść się po szkołach artystycznych lub odwiedzić internetowe społeczności artystów. Możesz w nich przejrzeć prace różnych artystów i łatwo skontaktować się z nimi przez internet. Także serwisy społecznościowe, jak Instagram, mogą być dobrym miejscem do oglądania portfolio tego rodzaju artystów. Dobrym pomysłem będzie również ogłoszenie w mediach społecznościowych, że szukasz takiego artysty – za pośrednictwem takich serwisów możesz łatwo nawiązać satysfakcjonującą współpracę.

 

 

 

Poprzedni artykułFestiwale dla młodych artystów
Następny artykułFotografia zespołu muzycznego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj