Rozwijaj bezpośrednie relacje ze swoimi fanami!

Jędną z największych zalet w dzisiejszej promocji muzycznej jest możliwość bezpośredniej komunikacji z fanami, która umożliwiająca wymianę informacji oraz sprzedaż bezpośrednią.

W czasach przed internetem, nawet największe firmy, takie jak BMG Direct czy Columbia House, nie robiły nic w kierunku budowania relacji pomiędzy artystami a ich fanami.

W dzisiejszych czasach uległo to zmianie i obecnie, za sprawą łączności internetowej i światłowodom, każdy artysta/zespół ma możliwość bezpośredniej, dwustronnej komunikacji ze swoimi fanami.

Dzięki tej obustronnej formie porozumiewania się, jesteś w stanie zarobić i zatrzymać dla siebie więcej pieniędzy, gromadząc wiele ważnych informacji dotyczących nawyków kupowania, preferencji, zainteresowań i zachowania swoich fanów. Te dane mogą być niezwykle cenne dla ciebie w procesie budowania zaplecza fanów i rozwijania biznesowej strony swojej kariery muzycznej.

Istnieje cały szereg zastosowań bezpośredniego marketingu w relacji zespół – fan, a korzyści z nich potrafią być naprawdę duże:

  • Wykorzystuj banery i portale społecznościowe (typu Myspace, Facebook, Nasza-Klasa, Blip, itd.) do promocji swojej muzyki i zaangażuj do tego swoich fanów
  • Używaj e-maila, Twitter, Blip i smsy do bezpośredniej promocji muzyki
  • Buduj dobre relacje z fanami i stale powiększaj ich grono
  • Przekierowywuj słuchaczy do własnej strony internetowej
  • Gromadź i rozwijaj bazę danych swoich fanów (mailing lista)

źródło:

Kusek, Dave (2010), Modern Music Marketing Basics, Hypebot.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.