Rozwijaj bezpośrednie relacje ze swoimi fanami!

Jędną z największych zalet w dzisiejszej promocji muzycznej jest możliwość bezpośredniej komunikacji z fanami, która umożliwiająca wymianę informacji oraz sprzedaż bezpośrednią.

W czasach przed internetem, nawet największe firmy, takie jak BMG Direct czy Columbia House, nie robiły nic w kierunku budowania relacji pomiędzy artystami a ich fanami.

W dzisiejszych czasach uległo to zmianie i obecnie, za sprawą łączności internetowej i światłowodom, każdy artysta/zespół ma możliwość bezpośredniej, dwustronnej komunikacji ze swoimi fanami.

Dzięki tej obustronnej formie porozumiewania się, jesteś w stanie zarobić i zatrzymać dla siebie więcej pieniędzy, gromadząc wiele ważnych informacji dotyczących nawyków kupowania, preferencji, zainteresowań i zachowania swoich fanów. Te dane mogą być niezwykle cenne dla ciebie w procesie budowania zaplecza fanów i rozwijania biznesowej strony swojej kariery muzycznej.

Istnieje cały szereg zastosowań bezpośredniego marketingu w relacji zespół – fan, a korzyści z nich potrafią być naprawdę duże:

  • Wykorzystuj banery i portale społecznościowe (typu Myspace, Facebook, Nasza-Klasa, Blip, itd.) do promocji swojej muzyki i zaangażuj do tego swoich fanów
  • Używaj e-maila, Twitter, Blip i smsy do bezpośredniej promocji muzyki
  • Buduj dobre relacje z fanami i stale powiększaj ich grono
  • Przekierowywuj słuchaczy do własnej strony internetowej
  • Gromadź i rozwijaj bazę danych swoich fanów (mailing lista)

źródło:

Kusek, Dave (2010), Modern Music Marketing Basics, Hypebot.com

Poprzedni artykułWybór menadżera zespołu – na co zwrócić uwagę
Następny artykułIdea promocji strony www zespołu na przykładzie restauracji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj