Dobre zdjęcia prasowe są bardzo ważne – będą wykorzystywane w wielu aspektach Twojego brandingu, jak grafika, strona internetowa, informacje prasowe, biografia i profile społecznościowe. Nie ma jednak konieczności robienia sobie zdjęć, niektórzy artyści wolą na przykład używać dzieł sztuki do prezentowania swojego wizerunku i kreować się na tajemniczą osobowość, co intryguje fanów.

Zespół Gorillaz znany był z animowanych zdjęć, a na przykład Prince wolał być znany jako sam symbol. Oczywiście jednak wiele zespołów nie ma nic przeciwko temu, by ich twarze znalazły się na materiałach promocyjnych.

Fotograf

Wybierając fotografa, nie powinieneś ryzykować. Sprawdź jego portfolio i upewnij się, że jego praca ci odpowiada. Najlepiej będzie, gdy dokonasz dobrego wyboru za pierwszym razem, gdyż korzystanie z usług profesjonalisty już na początku może na dłuższą metę pozwolić zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.

Fotograf muzyczny

Wstępne planowanie sesji

Planując sesję, warto wykonać 2 zestawy zdjęć. W materiałach prasowych i na stronie internetowej będą potrzebne zdjęcia zarówno „na żywo”, jak i „promocyjne”. Warto też skorzystać z usług stylisty, który wykona Ci fryzurę i makijaż do sesji, a także ogólnie zadba o Twój wizerunek, także w dziedzinie mody. Stylistę możesz odwiedzić przed sesją, by poradzić się go, w co się ubrać, bądź skorzystać z jego usług na planie, w zależności od budżetu. Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz skontaktować się z lokalnymi szkołami fryzjerskimi i kosmetycznymi. Ich uczniowie mogą pomóc ci za darmo, chcąc zdobyć doświadczenie.

Na sesję możesz też wynająć drogie markowe ubrania, by zaoszczędzić sobie dużych wydatków. Możesz też skontaktować się z firmą odzieżową i sprawdzić, czy nie chciałaby cię sponsorować.

Fotografia promocyjna

Fotografie promocyjne mogą być wykonywane w pomieszczeniu, czyli w studiu, lub w wybranym miejscu na zewnątrz. W przypadku ujęć w pomieszczeniach spróbuj znaleźć tanią, ale odpowiednią przestrzeń przeznaczoną do profesjonalnej fotografii – może Ci ją polecić fotograf.

Świetnie mogą też wyglądać zdjęcia wykonywane na zewnątrz, ale spróbuj unikać sztampowych rozwiązań takich jak „ceglany mur w tle”. Bądź kreatywny, możesz wykorzystać internet do poszukiwania ciekawych miejsc do robienia zdjęć. Przed sesją odwiedź wybraną lokalizację, by przekonać się, czy jest odpowiednia.

Zdjęcia z występów na żywo

Fotografia na żywo również jest bardzo ważna. Dzięki niej możesz mieć więcej propozycji koncertów. Wybierz dobre miejsce, będzie Ci też potrzebne dobre oświetlenie. Jest to powszechny problem z występami na żywo, bo ruchy na ciemnej scenie są trudne do uchwycenia, a musisz wiedzieć, że wyblakłe zdjęcia spoconej twarzy nie wypromują Cię dobrze. Podczas występów w nocy warto mieć co najmniej 2 fotografów, by mieć 2 razy więcej zdjęć do wyboru. Dobrym pomysłem jest zagranie koncertu w czasie sesji lub odwrotnie – jeśli masz nagranie, możesz zabrać ze sobą fotografa, by zrobił kilka świetnych zdjęć na planie i za kulisami. Materiał filmowy może być wykorzystywany na blogach lub do tworzenia filmików.

Poprzedni artykułElementy graficzne/wizualne zespołu muzycznego
Następny artykułMarketing cyfrowy – co powinien zrobić każdy artysta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj