Jeśli chcesz być rozpoznawany, musisz zadbać o te elementy, gdyż mogą one stać się Twoim znakiem rozpoznawczym na całym świecie.

Logo zespołu muzycznego

Twoje logo, po którym będziesz doskonale kojarzony, może być po prostu Twoją nazwą, pisaną odpowiednią czcionką. Możesz też użyć samodzielnej ikony bądź dodawać ją do nazwy, by wzmocnić efekt wizualny. Dzięki szerokiej gamie czcionek w dzisiejszych czasach wiele zespołów wybiera czcionkę pasującą do ich nazwy. Jeśli chcesz stworzyć sobie logo, spróbuj stworzyć coś ikonograficznego, ale niezbyt szczegółowego. Musisz wyobrazić sobie, jak ikonka ta będzie wyglądać na czymś tak małym jak bilet na koncert, ale też na czymś tak dużym, jak sztandar sceniczny.

Kiedy już zdecydujesz się na ostateczne logo, lepiej go już nie zmieniaj. Staraj się też używać go jak najczęściej i gdziekolwiek się pojawiasz. Musi ono pozostawiać niezatarty ślad w umyśle osób, które widzą je po raz pierwszy, a jeśli będzie zbyt tajemnicze lub szczegółowe, efekt ten nie zostanie osiągnięty. Dobrym pomysłem jest posiadanie „wektorowej” wersji logo, która jest skalowalnym formatem graficznym. Takie logo może być potem wykorzystywane w wielu różnych mediach i będzie wyraziste i ostre.

rhcp

Czcionka

Kolejnym z elementów, jakie musisz wybrać, jest czcionka, jaka będzie używana we wszystkich pomniejszych tekstach na Twojej stronie internetowej czy na blogu. Musi to być wyraźna, czytelna czcionka, jak Helvetica czy Arial. Możesz też użyć bardziej wymyślnych czcionek do nagłówków, tytułów, na nowych okładkach czy plakatach, by nie nudzić fanów schematami. Chodzi o to, by zadbać o najdrobniejsze szczegóły, aby Twoja marka była spójna we wszystkich mediach.

Kolorystyka

Kolory odgrywają ważną rolę w brandingu. Biały lub czarny – jaki kolor będzie lepszy na tło strony internetowej? Jakich kolorów czcionek użyć w nagłówkach? Który kolor najlepiej wygląda w zestawieniu z moim logo? Pytania te zwykle pojawiają się podczas tworzenia witryny lub projektowania materiałów marketingowych. Aby na nie odpowiedzieć, musisz zastanowić się, które kolory najlepiej współgrają z Twoim brandingiem jako całością. Projektant może zaproponować białe lub czarne tło, a następnie jeden główny kolor z dwoma jaśniejszymi odcieniami, ale są to tylko wskazówki, grafika i kolory mogą być wybrane na podstawie Twoich elementów graficznych. A może jeszcze lepiej wszystko będzie wyglądać w kolorze czarno-białym, monochromatycznym?…

W zależności od gatunku muzyki, możesz szukać inspiracji na przykładzie innych zespołów. Staraj się przy tym ściśle współpracować ze swoim projektantem i opracuj schemat, który będziesz mógł wykorzystać we wszystkich mediach.

Poprzedni artykułWzrost zysków z muzyki
Następny artykułFestiwale dla młodych artystów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj