Współcześni niezależni artyści muszą rozsądnie wykorzystywać dostępne dla nich narzędzia marketingowe. To wespół z ich muzyką pozwoli im wyprzedzić konkurencję jeśli chodzi o marketing w mediach cyfrowych.

Jakie narzędzia mogą wykorzystywać artyści?

Strategie marketingu cyfrowego mogą być różne, a wszystkie narzędzia dostępne są na wyciągnięcie ręki. Bardzo ważne jest, by z nich w ogóle korzystać, gdyż współczesny artysta musi być w 51% marketerem, a tylko w 49% muzykiem. W dzisiejszym świecie o tym, czy początkujący artyści wyrobią sobie markę, decyduje marketing, który jest nie mniej ważny niż umiejętności muzyczne. W szczególności zaś liczy się marketing cyfrowy.

Jeśli możesz wygenerować dochód ze swej działalności muzycznej, oznacza to, że jesteś gotów, by przejść do następnego poziomu, w którym ludzie będą cię znać, znajdować, rozmawiać o tobie i regularnie korzystać z twojego dorobku.

Jeśli jesteś amatorem, który chce zrobić kolejny krok i zacząć poważnie pracować nad marketingiem, poniżej dowiesz się, jak to zrobić.

Zbuduj swoją własną stronę internetową

Jeśli jeszcze jej nie masz, zbuduj swoją własną witrynę. Strona internetowa jest w centrum każdej strategii marketingu cyfrowego. Musisz nie tylko ją mieć, ale też posiadać nad nią pełną kontrolę.

Twoja witryna promuje ciebie i twoją muzykę nawet kiedy śpisz. Powinieneś pokazać na niej swoją biografię, pokazy, wydarzenia oraz najnowsze i najlepsze utwory. Witryna z treściami na blogu jest jeszcze lepsza, ponieważ promuje twoją wiedzę, wyciągnięte wnioski i niszę, nad której wyrzeźbieniem w branży pracujesz.

Umieszczanie wszystkich swoich treści wyłącznie na stronach ogólnodostępnych takich jak Facebook czy Youtube jest ryzykiem, którego nie powinieneś podejmować w związku ze swoją karierą. Sieci społecznościowe, które dziś są najgorętszymi serwisami, jutro mogą nie istnieć. Mogą też zmienić właściciela lub zacząć pobierać od ciebie fortunę za zamieszczanie treści. Oczywiście nadal twórz i promuj swoje profile na tych stronach, ale nie rób z nich serca swojej strategii marketingowej! Stwórz swoją witrynę jako trzon wszystkiego, co robisz, a inne znane sieci społecznościowe postaw na drugim miejscu.


Daj znać w komentarzach co o tym myślisz i napisz jak masz pytania.

PS. Jeśli potrzebujesz stronę internetową dla swojego zespołu/projektu muzycznego a nie wiesz jak za to się zabrać to napisz: adam@promocjamuzyczna.com

Poprzedni artykułFotografia zespołu muzycznego
Następny artykułTworzenie od podstaw i promowanie strony internetowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj