Wielu z was zapewne zastanawia się jak i gdzie sprzedawać swoją muzykę. Obecnie istnieją trzy kanały dystrybucji, które można w tym celu zaangażować. Żeby było prościej, przedstawiam myśl w formie graficznej.

1. upewnij się, że muzyka jest nagrana w wysokiej jakości – powinna być frekwencjami przyjazna dla radia. Niestety wiele tańszych studiów nagraniowych mimo przyjemnych dźwięków nie gwarantuje wymogów jakościowych, na co radziłbym zwrócić uwagę. Lepiej nagrać dwa lub trzy kawałki w dobrej jakości, niż po kosztach całą płytę, którą nikt nie będzie chciał puszczać ze względu na źle dobrane częstotliwości.

2. zarejestruj prawa autorskie w ZAiKS

3. sprzedawaj płyty w zapisie cyfrowym lub jako materialny nośnik – istnieką trzy różne kanały dystrybucji, które można w tym celu użyć. Chociaż warto używać wszystkich jednocześnie, najlepszym jest bez wątpienia sklep internetowy na własnej stronie www.

Zalety własnego sklepu internetowego na stronie www zespołu:

  • pełna kontrola
  • wysoki przychód ze sprzedaży  – pomniejszony jedynie o koszt tranzakcji oraz wysyłki (w przypadku nośnika materialnego i gadżetów, typu koszulki)
  • możliwość sprzedaży pakietów kombinacyjnych np. płyta wraz z koszulką, płyta wraz z koszulką i biletem na najbliższy koncert (sprawdzony chwyt marketingowy)
  • możliwość sprzedaży pakietów medialnych
  • możliwość uwzględnienia licznika sprzedaży w top listach muzycznych
  • promujesz własny biznes

*Pułap 5,000 sprzedanych płyt podałem przykładowo, chociaż przypuszczam, że jest dosyć realny

Poprzedni artykułBiznes muzyczny przed- i w czasach internetu
Następny artykułKilka promocyjnych porad prosto z rękawa

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj