Słyszeliście o kimś takim jak Glen Bell?
Glen Bell to założyciel ‘Taco Bell’, sieci fast-food’a w USA. Historia tego pana jest dosyć niezwykła.

Glen rozwinął firmę ‘Taco Bell’ zaczynając od małej budki z burgerami w San Bernardino, a jego przepis na sukces dotyczy w równym stopniu sprzedawców żywności, jak i muzyków.

Triumf Glen’a Bell’a nie dokonał się w przeciągu jednej nocy. Potrzeba było wielu prób i błędów, poświęcenia i ciężkiej pracy wykonywanej z pasją.
Szef ‘Taco Bell’ trzymał się zasad, które wypracował przez długie lata i które pomogły mu odnieść zamierzony cel.
Oczywiście specyfika branży kulinarnej pod wieloma względami różni się od muzycznej, niemniej jednak jako muzyk, ostatecznie także tworzysz produkt, a twoim celem jest jego konsumpcja przez możliwie największą liczbę ludzi.

Jak odnieść sukces w branży muzycznej?
Oto 5 przepisów Glen’a Bell’a które jako muzyk możesz z powodzeniem zastosować:

  1. Buduj swój biznes klient za klientem.

    Niezależnie od tego, czy chodzi o granie koncertów czy promocję w internecie, należy zrozumieć siłę jednostki. Jeśli ktoś wierzy w ciebie, w to co robisz, w twoją muzykę, przekaz tej osoby będzie o wiele silniejszy niż jakakolwiek twoja wiadomość na portalu społecznościowym czy reklama na Facebook’u. Jeśli ktoś kocha to co robisz, dzielenie się tym z innymi i nawracanie innych na tę samą wiarę staje się niejako misją.
    Podstawą zaplecza twoich fanów są przykładowe dwie osoby którym dałeś płytę CD po koncercie, mając w publice tylko właśnie te dwie osoby. Jeśli uda ci się nawiązać dobrą relację z tymi osobami, mogą się one stać fanami na całe życie i będą też rozpowiadać o tobie innym.
    Rozmowa w cztery oczy jest o wiele bardziej skuteczna niż przemowa do 100 osób w nadziei, że ktoś cię wysłucha.

  2. Czasami to czego nie mówisz jest ważniejsze niż to co mówisz.

    Tendencja portali społecznościowych jest taka, że mówi się wszystko wszystkim cały czas. Jest wiele artykułów, które pokazują jak wykorzystywać portale społecznościowe do promocji, jak najefektywniej zdobywać fanów itd.
    Wgląd w świat danego artysty/zespołu jest wporządku, niemniej jednak większość znakomitych artystów zawsze otoczona była nutką tajemniczości.
    Żyjemy w czasach ‘reality show’ w których każdy próbuje wrzucić coś na tapetę, pokazać się itd. Czasem jednak warto przystopować, nie przekrzykiwać innych i otworzyć oczy na to co dzieje się wokół ciebie.

  3. Najlepsze pomysły są często te najprostsze.

    Opracowywanie teledysków, aranżowanie partii dla orkiestry, nadmierna kampania marketingowa, kolaboracja z celebrytami, drodzy styliści, powiększanie piersi i temu podobne zabiegi nie znaczą nic, jeśli w sercu tego wszystkiego nie ma dobrego utworu który ma w sobie to ‘coś’.

  4. Nadmierna inwestycja w projekt może sprawić, że kolejny krok do przodu okaże się jedynie trudniejszy.

    Jeśli chcesz zmaksymilizować swoją szansę na odniesienie sukcesu, nie potrzebujesz wydawać $50,000 na nagrania. Taka inwestycja wcale nie sprawi, że twój album będzie 50 razy lepszy od tego, który mógłbyś nagrać za $1,000.
    Jeśli nigdy wcześniej nie sprzedawałeś swojej muzyki, porzuć błędne złudzenie własnej wielkości. Twoje zyski powinny być osiągalne przy sprzedaży 100 płyt.
    Jeśli wiesz, że jesteś w stanie sprzedać 100 płyt, wtedy możesz przejść do następnej fazy. Dzięki temu twój projekt/zespół ma potencjał do rozwoju zarówno na płaszczyźnie kreatywnej jak i biznesowej.

  5. Poświęcenie i determinacja.

    Jako, że rzeczywistość przemysłu muzycznego to coś co wciąż na nowo się określa i podlega różnym trendom, iskra zapalna dzięki której postanowiłaś/eś rozpocząć karierę w tej branży ma potencjał do szybkiego wypalenia się. Niemniej jednak każde większe osiągnięcie zaczęło się od marzenia.
    W dzisiejszych czasach sukces w branży muzycznej coraz częściej jest owocem długoletniego poświęcenia się realizacji własnych marzeń, podczas gdy sukces ‘gwiazd’ wyselekcjonowanych w programach TV i temu podobnych konkursach jest zazwyczaj ulotny.
    Długotrwała kariera danego artysty/zespołu staje się rzeczywistością ponieważ została zbudowana na solidnych fundamentach, a solidne fundamenty nie buduje się w jeden wieczór.

PS. Polecam też wpis: “Idea promocji www zespołu na przykładzie restauracji

Poprzedni artykułPromocja zespołu/projektu muzycznego na Facebook’u (cz.2) – Najlepsza pora na publikację wpisu
Następny artykułProdukujemy teasery

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj