Nie potrzebujesz żadnego technicznego zaplecza by zbudować własną stronę internetową. Możesz łatwo uruchomić witrynę WordPress przy pomocy przyzwoitego hosta. Co prawda kosztuje to pewną sumę, ale jest warte inwestycji. Są też tańsze opcje, jednak zarządzane usługi hostingu zapewniają lepszą obsługę, bezpieczeństwo, wydajność i aktualizacje.

Tworząc stronę, wybierz atrakcyjny szablon premium WordPress przeznaczony dla muzyków, zespołów lub DJ-ów. Są one bardzo szybkie, napisane z minimalnym kodem i dostosowane do potrzeb muzyków.

Wtyczki witryny dla muzyków

Wtyczki dodają unikalne funkcje do twojej witryny bez potrzeby specjalnego kodowania. Mogą być lifehackami jeśli będziesz używał ich mądrze. Zastanów się nad dodaniem specjalnych wtyczek dla muzyków do swej witryny, by umożliwić odwiedzającym odtwarzanie muzyki, płacenie za nią, robienie rezerwacji na wydarzenia itp. Możesz wybrać kilka wtyczek, które będą bardzo przydatne, na przykład:

WooComerce – wtyczka pozwalająca na konfigurację sklepu i zarabianie na muzyce,

Social Icons Widget – pozwalająca na prezentowanie ikon społecznościowych na Facebooku, Instagramie, YouTube i innych serwisach.

Większość wtyczek jest bezpłatna, ale czasem deweloper może oferować płatną wersję z dodatkowymi funkcjami.

WordPress opiera się na współpracy z otwartym dostępem do kodu źródłowego, co oznacza, że jest stale ulepszany, a nowe wtyczki są stale rozwijane, co pozwala na rozwiązywanie problemów właścicieli witryn.

Wskazówka od profesjonalistów:

Wtyczki to narzędzia, a nie zabawki. Nie daj się nabrać na eksperymentowanie z tak wieloma wtyczkami, że stracisz cenny czas, który możesz wykorzystać do tworzenia nowej muzyki lub treści.

Alternatywy dla budowania twojej strony

Choć WordPress jest bardzo prosty, możesz nie chcieć tracić czasu i energii na budowanie strony od zera.

Świetną alternatywą dla budowania stron internetowych jest Bandzoogle. Płacisz co miesiąc pewną sumę, a w zamian dostajesz profesjonalną stronę, dane fanów, wbudowaną funkcjonalność listy mailingowej oraz możliwość sprzedaży muzyki, towarów i biletów.

Jak promować swoją witrynę?

Twoja strona internetowa to potężne narzędzie do brandingu. Spróbuj wyszukać swoich ulubionych wykonawców w Google, a zauważysz, że ich witryna często zajmuje pierwsze miejsce wśród wyników wyszukiwania. Zazwyczaj oznacza to, że za każdym razem, gdy przeprowadzają wywiady lub promują nadchodzące wydarzenia, dziennikarze i blogerzy łączą się z tą stroną internetową.

Poinformuj o nowej stronie. Gdy masz już witrynę, aktualizuj ją o nowe treści. Nie ograniczaj swojego bloga do wiadomości o twojej muzyce, produktach lub wydarzeniach. Użyj bloga, by omówić wydarzenia w twojej niszy lub ją zbudować. Zachęcaj do rozmowy, odpowiadaj na komentarze i słuchaj nowych słuchaczy. Udostępnij swoje posty w mediach społecznościowych. Komentuj innych w twojej przestrzeni, a być może ci odpowiedzą. Są to doskonałe sposoby na promowanie siebie i swojej strony internetowej.

To jest jedynie kilka drobnych wskazówek, na stronie możesz wyszukać więcej informacji na ten temat. Polecam też zapisać się do powiadomień o nowych wpisach.

PS. Jeśli potrzebujesz stronę internetową, prześlij linka do swojego profilu lub informacje o swoim projekcie na maila: adam@promocjamuzyczna.com.

Ostatnia realizacja strony www zespołu muzycznego: https://missfire.pl

Poprzedni artykułMarketing cyfrowy – co powinien zrobić każdy artysta?
Następny artykułKariera w branży muzycznej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj