Młodzi muzycy mają wiele możliwości budowania swojej kariery i rozpoznawalności. Najlepszym jednak na to sposobem jest udział w głośnym festiwalu, który co roku budzi wielkie zainteresowanie, gdyż pozwala to pokazać się szerszej publiczności i – nawet jeśli nie wygra się głównej nagrody – ewentualnie zainteresować sobą osoby z branży muzycznej. Poniżej kilka propozycji najważniejszych festiwali, udział w których może być trampoliną do kariery początkujących wykonawców.

 

1Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu – Debiuty

OPIS FESTIWALU: Festiwal w Opolu jest kanonem polskich festiwali muzycznych. Udział w debiutach, a zwłaszcza wygrana w tym konkursie, już bardzo wielu artystów doprowadziła do sławy. Każdy – wokalistka, wokalista, zespół –  może zgłosić się do tego konkursu poprzez stronę https://ncpp.opole.pl. Nadesłane zgłoszenia są punktowane przez jury, a zwycięzcy są dopuszczeni do udziału w koncercie Debiutów, który jest następnym etapem eliminacji.

GATUNEK MUZYKI: różne
GDZIE: Opole
KIEDY: lato
JAK APLIKOWAĆ: przez stronę https://ncpp.opole.pl
KONTAKT:
Strona www: https://ncpp.opole.pl
Facebook: https://www.facebook.com/ncpppl
Instagram: https://www.instagram.com/ncpp_opole
Twitter: https://twitter.com/NCPP_Opole

2OFF Festival

OPIS FESTIWALU: Organizowany przez Artura Rojka początkowo w Mysłowicach, teraz zaś na terenie Katowic wielki festiwal muzyki alternatywnej prezentuje wykonawców różnych nurtów muzycznych, którzy grają na aż czterech scenach. Zgłoszeń można dokonywać poprzez stronę www.off-festival.pl lub fanpage na facebook’u, dając sobie szansę na wystąpienie obok największych sław muzyki alternatywnej, na jednym z największych koncertów w Polsce.

GATUNEK MUZYKI: muzyka alternatywna
GDZIE: Katowice
KIEDY: lato
JAK APLIKOWAĆ: przez stronę www.off-festival.pl lub fanpage https://www.facebook.com/offfestival
KONTAKT:
Strona www: www.off-festival.pl
Facebook: https://www.facebook.com/offfestival

3Open’er Festival

OPIS FESTIWALU: Organizowany w lipcu na gdyńskim lotnisku festiwal już dla wielu młodych wykonawców z różnych nurtów muzycznych stał się przepustką do kariery, zwłaszcza że gra od wielu lat. Przedsięwzięcie organizowane jest przez agencję Alter Art, a głównym sponsorem, nagłaśniającym imprezę, jest Orange. Festiwal należy do najważniejszych, największych i najgłośniejszych tego typu imprez w Polsce. Zgłoszeń można dokonywać poprzez formularz na stronie: http://opener.pl/pl/Formularze-zgloszeniowe/Zagraj-na-festiwalu.

GATUNEK MUZYKI: różne
GDZIE: Gdynia
KIEDY: lipiec
JAK APLIKOWAĆ: przez formularz na stronie http://opener.pl/pl/Formularze-zgloszeniowe/Zagraj-na-festiwalu
KONTAKT:
Strona: http://opener.pl
Facebook: https://pl-pl.facebook.com/openerfestival

4Przystanek WOODSTOCK

OPIS FESTIWALU: Woodstocku nikomu nie trzeba przedstawiać – jest to jeden z największych festiwali rockowych na świecie odbywający się co roku w wakacje w Kostrzynie nad Odrą. Organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jest okazją do pokazania się wielotysięcznej widowni i wystąpienia u boku największych gwiazd rocka. By zgłosić się do konkursu dla młodych wykonawców, trzeba wysłać swoją płytę do końca lutego na adres Fundacji. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://woodstockfestival.pl/eliminacje/zglos-zespol.

GATUNEK MUZYKI: różne
GDZIE: Kostrzyn nad Odrą
KIEDY: lato
JAK APLIKOWAĆ: wysłać płytę na adres Fundacji WOŚP
KONTAKT:
Strona www: https://woodstockfestival.pl
Facebook: https://pl-pl.facebook.com/PrzystanekWoodstock

5Jarocin Festival „Rytmy Młodych”

OPIS FESTIWALU: Festiwal rockowy w Jarocinie to kolejny z najważniejszych i największych festiwali odbywających się co roku w Polsce. Jego zasięg jest bardzo duży. Organizowany w okresie wakacyjnym, przyciąga ogromną liczbę fanów, dlatego jest często przepustką dla kariery młodych wykonawców. Zgłoszeń można dokonywać poprzez stronę rytmy.jarocinfestiwal.pl, na której znajduje się specjalny formularz. Zwycięzca zagra w koncercie finałowym przed jedną z głównych gwiazd festiwalu i będzie supportem w jej jesiennej trasie koncertowej.

GATUNEK MUZYKI: rock
GDZIE: Jarocin
KIEDY: lato
JAK APLIKOWAĆ: przez formularz na stronie rytmy.jarocinfestiwal.pl
KONTAKT:

Strona http://jarocinfestiwal.pl

6Mayday Rock Festival

OPIS FESTIWALU: Rockowy festiwal, uchodzący za największy w Polsce, organizowany jest jesienią w katowickim Spodku. Na przestrzeni lat pozwolił zaistnieć między innymi takim artystom jak IRA czy Łzy, jest to więc najlepsze miejsce do promowania swego rockowego brzmienia. Zgłoszeń można dokonywać poprzez adres e-mail 20mrf-Glogow2016@wp.pl lub pocztę tradycyjną, wysyłając nagrania na adres Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Nagrody są pieniężne, przede wszystkim jednak jest to możliwość zaprezentowania się szerokiej publiczności.

GATUNEK MUZYKI: rock
GDZIE: Katowice
KIEDY: jesień
JAK APLIKOWAĆ: przez adres e-mail 20mrf-Glogow2016@wp.pl lub tradycyjną pocztę
KONTAKT:
Strona www: www.mayday.pl
Facebook: https://www.facebook.com/MaydayPoland

7Festiwal Bluesroads

OPIS FESTIWALU: Organizowany w maju w Krakowie festiwal Wojciecha Waglewskiego jest świetnym miejscem na zaprezentowanie swoich umiejętności przez muzyków związanych z bluesem. Interesuje się nim szeroka publiczność oraz osoby związane z branżą muzyczną, może to być więc prawdziwa szansa na karierę. Udział wziąć mogą w nim nie tylko typowi muzycy bluesowi, ale też wykonawcy związani z tym nurtem dość luźno, gdyż festiwal jest bardzo otwarty na nową muzykę. Formularz zgłoszeniowy do konkursu młodych talentów znajduje się na stronie festiwalu – www.bluesroads.pl.

GATUNEK MUZYKI: blues
GDZIE: Kraków
KIEDY: maj
JAK APLIKOWAĆ: przez formularz na stronie www.bluesroads.pl
KONTAKT:
Strona www: www.bluesroads.pl
Facebook: https://pl-pl.facebook.com/bluesroadsfestival

8Festiwal Młodych Talentów „Nowa Energia”

OPIS FESTIWALU: Mający wiele odsłon szczeciński festiwal dla młodych wykonawców jest pod wieloma względami wyjątkowymi, między innymi jeśli chodzi o fakt, że wokaliści prezentujący różne nurty muzyczne muszą zaprezentować stworzone przez siebie utwory, a nie covery. Wygraną jest udział w koncercie z największymi gwiazdami oraz nagranie singla. Festiwal odbywa się w październiku w Szczecinie, nabór wykonawców trwa zaś do czerwca. Aplikować można poprzez stronę Szczecińskiej Agencji Artystycznej: http://saa.pl.

GATUNEK MUZYKI: różne
GDZIE: Szczecin
KIEDY: październik
JAK APLIKOWAĆ: przez stronę http://saa.pl
KONTAKT:
Strona www: http://festiwalmlodychtalentow.pl
Facebook: https://www.facebook.com/fmt.nowaenergia

9Gramy Swoje – Festiwal muzyki granej na żywo

OPIS FESTIWALU: Jest to jeden z bardziej niezwykłych festiwali w Polsce, gdyż jedynym wymogiem jest granie utworów na żywo, przy czym nurt i gatunek muzyczny nie ma znaczenia. Festiwal odbywa się latem w różnych miastach Polski. Zgłoszenia należy nadsyłać w formie minimum trzech utworów dobrej jakości nagranych na płytach CD i karty zgłoszenia dostępnej na stronie miasta – organizatora lub facebookowym fanpage’u festiwalu.

GATUNEK MUZYKI: różne
GDZIE: różne miasta
KIEDY: lato
JAK APLIKOWAĆ: wysłać nagranie na stronę organizatora lub fanpage
KONTAKT:
Strona www: http://www.gok.platerow.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/GRAMY-SWOJE-1707182519529895

10Imielin Blues Festival

OPIS FESTIWALU: Festiwal ten, znany jako święto bluesa, jest jednym ze stosunkowo nielicznych festiwali bluesowych w Polsce. Odbywa się od siedmiu lat i zawsze gromadzi wielką publiczność, zwłaszcza że wstęp jest wolny, a koncerty grają prawdziwe klasyki gatunku. Ma miejsce w Domu Kultury „Sokolnia”, a odbywa się w listopadzie. Młodzi wykonawcy chcący wziąć udział w konkursie bluesowych talentów mogą wysyłać swoje nagrania na adres sokolnia@imielin.pl. Jeśli spodobają się jury, zostaną zaproszeni do udziału w koncercie debiutów.

GATUNEK MUZYKI: blues
GDZIE: Imielin
KIEDY: listopad
JAK APLIKOWAĆ: wysłać nagrania na adres sokolnia@imielin.pl
KONTAKT:
Facebook: https://www.facebook.com/imielinblues

Poprzedni artykułLogo zespołu muzycznego, czcionka, kolorystyka
Następny artykułElementy graficzne/wizualne zespołu muzycznego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj